Aktualności o FM GROUP Polska

Naturalne kosmetyki FM GROUP ze znakiem jakości „V”

Naturalne kosmetyki FM GROUP ze znakiem jakości „V” >>

W maju 2014 r. nasze kosmetyki z Kolekcji Body Sign i wybrane produkty Skin Lab zostały już po raz drugi wyróżnione certyfikatami „V”. Oznacza to, że mogą być śmiało stosowane przez wegetarian, a kilka z nich – nawet przez wegan. Tym razem doceniony został również wyjątkowy skład naszych nowości o pięknym zapachu porzeczek ze śmietanką!

Certyfikaty są przyznawane przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! i miesięcznik „Vege”. Na rok 2014/2015 znak jakości „V” dla wegetarian i wegan po raz kolejny otrzymały: naturalne mydło Skin Lab oraz naturalny cukrowy peeling do ciała, naturalne mydło i naturalny mus do ciała cherry & chocolate Body Sign. Po raz pierwszy otrzymały go nowości: naturalne mydło, naturalny cukrowy peeling do ciała i naturalny mus do ciała cream & blackcurrant Body Sign. Z kolei certyfikat „V” dla wegetarian powtórnie otrzymały: naturalne masło do ciała na gorąco cherry & chocolate Body Sign, naturalne masło do ciała na gorąco Skin Lab i naturalny krem do ciała Skin Lab. Pierwszy raz symbol ten przyznano nowościom z Kolekcji Body Sign: naturalnemu masłu do ciała na gorąco cream & blackcurrant, naturalnemu balsamowi do ust cream & blackcurrant oraz naturalnemu balsamowi do ust cherry & chocolate.

Kryteria przyznawania wyróżnień są bardzo restrykcyjne i niewiele kosmetyków je spełnia. Znaki jakości „V” otrzymują tylko te produkty, które powstały zgodnie z międzynarodowymi ideami wegetarianizmu. Każda firma jest dokładnie sprawdzana, a symbol jest przyznawany tylko na rok. Po tym czasie produkt jest na nowo weryfikowany.

Wegetarianizm już dawno przestał kojarzyć się wyłącznie z bezmięsną dietą – obecnie to także globalny ruch społeczny skupiający osoby, które na co dzień wybierają wyłącznie produkty roślinne, w tym także kosmetyki. Stąd idea oznakowania produktów przyjaznych tym konsumentom. Przyznane naszym kosmetykom znaki jakości świadczą o tym, że mogą być stosowane nawet przez osoby, które sięgają po kosmetyki o wyłącznie naturalnych składnikach.

<< Powrót do listy wiadomości


telefon 693 771 332    e-mail biuro@portalfm.net