Aktualności o FM GROUP Polska

Fundacja Golden Tulip pomaga już 4 lata

Fundacja Golden Tulip pomaga już 4 lata >>

Dziś Fundacja Golden Tulip obchodzi swoje czwarte urodziny! Zostały one uczczone kolejnymi programami pomocowymi, prowadzonymi na całym świecie.

Fundacja Katarzyny i Artura Trawińskich, właścicieli marki FM GROUP, po wybudowaniu szkoły podstawowej w Mozambiku i przeprowadzeniu kilku ważnych akcji charytatywnych w Polsce, rozpoczęła dwa duże projekty. Pierwszy z nich, prowadzony we współpracy z Polską Akcją Humanitarną, to pomoc uchodźcom wewnętrznym w ogarniętej wojną domową Syrii. Za przekazaną przez Fundację kwotę w wysokości 100 000 zł powstała „mobilna klinika”, zapewniająca dostęp do podstawowych usług medycznych mieszkańcom południowego Idlib oraz uchodźcom wewnętrznym z prowincji Hama, zwłaszcza w tych rejonach, w których skupiła się ludność uciekająca przed wojną. Dzięki pomocy Golden Tulip PAH zakupiła już ambulans oraz zrobiła zapas leków i środków medycznych na trzy miesiące, a także zatrudniła odpowiedni personel. Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/19/5074/mobilna_klinika_pah_w_syrii

Z kolei na Madagaskarze Fundacja Golden Tulip „zaadoptowała na odległość” dziesięcioro dzieci, którym pokryje koszty rocznej edukacji: czesne w szkole prowadzonej przez polską zakonnicę, ciepłe posiłki oraz zakup podręczników, pomocy szkolnych i mundurków. Podopieczni naszej Fundacji to dzieci w wieku od 5 do 17 lat z dwóch bardzo ubogich, wielodzietnych rodzin, w których, z powodu śmierci głowy rodziny, opiekę sprawują same matki. Ze względu na płatną edukację szkolną na Madagaskarze, nie stać ich na kształcenie swoich pociech, więc dzieci mają duże zaległości w edukacji. Dzięki Fundacji Golden Tulip spełni się ich marzenie o dostępie do wiedzy i lepszej przyszłości.

Więcej informacji o działalności Fundacji Golden Tulip znajdziesz na stronie www.golden-tulip.com.

<< Powrót do listy wiadomości


telefon 693 771 332    e-mail biuro@portalfm.net